Dzisiaj w "Śląski Biznes" trochę o nas. Zapraszamy do lektury. Link do artykułu - KLIKNIJ.
Drewno dębowe jest najstarszym materiałem z którego wykonuje się konstrukcje i zawieszenia dzwonów. Stosujemy je również w naszej firmie. Zabytkowe dzwony z reguły wyposażamy w takie jarzma. Dzisiaj dojechała do nas dostawa sezonowanego drewna dębowego. Wkrótce powstaną z niego zawieszenia do kolejnych dzwonów.
Zapraszam do obejrzenia krótkiej relacji z jednej z naszych ostatnich realizacji - generalnego remontu dzwonów w nadmorskich Rowach.
Jest nam niezwykle miło poinformować, że otrzymaliśmy medal Wystawa SacroExpo za „ Rewitalizację i uruchomienie wawelskiego dzwonu Urban”. Dziękujemy za to wspaniałe wyróżnienie!
Dziękujemy przyjaciołom z Krekenavos Švč. Mergelės Marijos ėmimo į dangų bazilika za zaufanie i ciepłe słowa skierowane pod naszym adresem. Była to wielka przyjemność współpracować z Wami. Niech dzwony służą Bogu na chwałę, a ludziom przynoszą radość!
Dziękujemy Parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Wąsoszu za zaufanie okazane naszej firmie. Nasz zespół włożył w to zlecenie całe swoje serce. Mamy nadzieję, że dzwony swym wyjątkowym dźwiękiem sprawią parafianom i duszpasterzom wiele radości.
Wąsoskie dzwony zamilkną od wtorku aż do końca tygodnia z powodu generalnego remontu. Wykonywać go będzie firma Rduch Bells & Clocks z Czernicy koło Rybnika. Remont naszych zabytkowych dzwonów jest konieczny ze względu na wyeksploatowanie elementów mechanicznych oraz ich automatyki. Serca są wybite, zawieszenia posiadają przestarzałą konstrukcję, napędy nie spełniają poprawnie swojej funkcji. Wszystkie te czynniki zwiększają ryzyko uszkodzenia dzwonów, w związku z czym kompleksowy remont jest niezbędny. W rezultacie te piękne instrumenty będą mogły dzwonić pełnią dźwięku, a ich użytkowanie będzie bezpieczne. Modernizacja obejmie prace remontowe przy czterech dzwonach, dużym i średnim z 1929 roku oraz małym z roku 1718. Do użytku liturgicznego zostanie przywrócony dzwon - sygnaturka z 1852 roku, wiszący niegdyś na wieżyczce kościoła farnego. Podczas prowadzenia prac dzwony mogą bić o czasie i w porach niemających związku z żadnymi wydarzeniami liturgicznymi oraz kościelnymi.
Dzwon Urban czeka już w Katedra na Wawelu na uroczyste włączenie do „służby” liturgicznej. Jego przepiękna szata graficzna jest ścisłe osadzona w kontekście historycznym.
„ Urban liturgii przywrócony! Po niemal 100 latach w najbliższą niedzielę 3 kwietnia o godz. 9:50 jego głos ponownie zabrzmi z wawelskiej wieży.
Dzwon Urban ufundowany został przez Kazimierza Wielkiego, dla wzniesionego w latach 1350 – 58 kościoła w Niepołomicach. Imię otrzymał na cześć papieża Urbana V, który zezwolił na utworzenie w Krakowie akademii. Dzwoniący pięknym głosem Urban wpadł w ucho kardynałowi Zbigniewowi Oleśnickiemu, który w 1449 przeniósł go na Wawel, w zamian fundując do Niepołomic nowy dzwon.
Zawieszony na nowej wawelskiej wieży Urban był najczęściej używanym dzwonem Katedry. Dzwonił każdego dnia rano, w południe i wieczorem oraz w mniej uroczyste święta, wraz z Kardynałem, przed sumą. Intensywne dzwonienie przyczyniło się do osłabienia jego struktury. Dzwon trzykrotnie pękał (w 1517, ok. 1670 i w 1751) i był na nowo odlewany. W obecnej formie powstał w roku 1757.
Dolna średnica dzwonu wynosi 167 cm, wysokość bez imadła 145 cm. Jego dokładna waga to 2628 kg.
Źródło: Katedra na Wawelu.
Dzwon z Polski, odlany w Jan Felczynski's Bell Foundry / Pracownia Ludwisarska Jana Felczyńskiego "Głos Nienarodzonych" zabrzmiał w Ekwadorze. Nasza firma wykonała dla niego specjalny stojak oraz kute serce.
Firma Rduch Bells&Clocks wyprodukowała i dostarczyła iluminowany zegar wieżowy dla #UrbiztondoPeoplesPark na Filipinach. Zegar wyposażony jest w diodową iluminację nocną i synchronizację systemem GPS. Został tak skonstruowany, że wystarczy podłączyć zasilanie (system plug in play). Dziękujemy Panu Mayor Martin Raul S. Sison II za zaufanie i znakomitą współpracę.