plskhrende
Wyświetlono rezultaty 61-70 z 106.

Nowoczesny zegar fasadowy dla klienta w Niemczech

2021-12-08

Aktualności - RDUCH

Nowoczesny zegar fasadowy dla klienta w Niemczech

Dla naszego klienta w Niemczech wykonaliśmy nowoczesny zegar fasadowy ze stali nierdzewnej, podświetlany w nocy diodami LED. Zachęcamy również Państwa do upiększania Waszych obiektów ciekawymi zegarami.
Parafia Imienia NMP i Św. Bartłomieja - Bazylika Piekarska

2021-11-08

Aktualności - RDUCH

Parafia Imienia NMP i Św. Bartłomieja - Bazylika Piekarska

Po ponad 80-ciu latach dzięki staraniom ks. Mirosława Godźka, zegar na piekarskiej Kalwarii znów odmierza czas. Technicy naszej firmy wraz z alpinistami zainstalowali cztery nowe tarcze z diodową iluminacją nocną. Jest to niezwykle ważne miejsce dla Ślązaków, gdzie dwa razy w roku odbywają się pielgrzymki zarówno mężczyzn jak i kobiet.
Międzynarodowe sympozjum w Pradze

2021-11-05

Aktualności - RDUCH

Międzynarodowe sympozjum w Pradze

Jesteśmy niezwykle dumni z zaproszenia na międzynarodowe sympozjum związane z badanami nad dynamiką dzwonów, które odbyło się w Pradze. Zaprezentowane zostały najbardziej nowatorskie metody analizy wpływu dzwonów na konstrukcję wsporczą oraz dzwonnicę i jednocześnie sposoby ich zapobiegania. Największym jednak przeżyciem była możliwość zadzwonienia ponad 14 tonowym praskim Zygmuntem.
Dzwonnica kościoła kolegiackiego pw. św. Trójcy i NMP - Wiślica

2021-11-01

Aktualności - RDUCH

Dzwonnica kościoła kolegiackiego pw. św. Trójcy i NMP - Wiślica

Dzwony nieodzownie związane są z historią. Tym razem jest to historia wyjątkowa. Specjaliści naszej firmy wykonali generalny remont dzwonów w dzwonnicy którą wzniesiono w latach 1460–1470 w Wiślicy, a ufundowana została przez wielkiego kronikarza Jana Długosza. W roku 1858 uległa pożarowi. Odrestaurowano ją w 1872 r. dodając neogotycki hełm. Dzięki naszej pracy dzwony zyskały nowe jarzma, serca oraz automatykę.
Parafia Kośmidry - nowoczesna konstrukcja

2021-10-30

Aktualności - RDUCH

Parafia Kośmidry - nowoczesna konstrukcja

W parafii Kośmidry technicy naszej firmy zainstalowali nowoczesną konstrukcję wolnostojącą do dzwonu wraz automatyką i oprzyrządowaniem. Projekt autorstwa naszego działu projektowego znakomicie dostosowuje dzwonnicę do otoczenia.
Katedra Chrystusa Króla w Katowicach

2021-10-28

 

Aktualności - RDUCH

Katedra Chrystusa Króla w Katowicach

Trwają prace z dzwonami w Katedra Chrystusa Króla w Katowicach. Za nami skomplikowana operacja montażu dzwonów na nowych jarzmach i z nowym oprzyrządowaniem. Wkrótce dzwony otrzymają nowe napędy i serca. Trzymajcie kciuki.

 
Rduch Bells & Clocks - Wystawa SacroExpo w Kielcach

2021-09-26

Aktualności - RDUCHWystawa SacroExpo w Kielcach

Już od poniedziałku 27.09 do środy 29.09 jesteśmy razem z Jan Felczynski's Bell Foundry / Pracownia Ludwisarska Jana Felczyńskiego do Państwa dyspozycji na Wystawa SacroExpo w Kielcach. Zapraszamy na stoisko G-31.
Uruchomienie 500-letniego dzwonu w parafii Ramygalos Šv. Jono Krikštytojo parapija

2021-09-23

Aktualności - RDUCH

Uruchomienie 500-letniego dzwonu w parafii Ramygalos Šv. Jono Krikštytojo parapija

W parafii Ramygalos Šv. Jono Krikštytojo parapija miało miejsce niezwykłe wydarzenie, którego staliśmy się częścią. Przypadło nam w zaszczycie uruchomienie 500-letniego dzwonu. Wykonaliśmy dla niego nowe, dębowe zawieszenie, kute serce oraz nowoczesną automatykę. Całość została posadowiona na specjalnej amortyzowanej konstrukcji wsporczej. Dzwon mimo swoich lat brzmi przepięknie i niezwykle dostojnie. Mamy nadzieję, że już niedługo dołączą do niego dwa kolejne dzwony.

- - -  - -

In Ramygalos Šv. Jono Krikštytojo parapija we took part in a greate event. We were honored to renovate 500 years old bell. We made a new, oak suspension, a forged clapper and automation for the bell. The whole thing is placed on a special cushioned supporting structure. Despite its age, the bell sounds beautiful and extremely dignified. We hope that two more bells will join it soon.
Uruchomienie sklepu internetowego

2021-04-22

Aktualności - RDUCHSklep internetowy rduch.pl

 

Szanowni Klienci! Uruchomiliśmy dla Państwa sklep internetowy celem zapoznania się z naszym asortymentem oraz ułatwienia zakupów. Wśród rekomendowanych przez nas produktów znajdą Państwo m.in. dzwony i kuranty elektroniczne, bezdotykowe kropielnice, zegary wraz z akcesoriami, oświetlenie sakralne czy systemy multimedialne. Nasza oferta jest dostępna pod adresem www.sklep.rduch.pl. Dbając o Państwa bezpieczeństwo, nasza platforma wykorzystuje bezpieczny i wygodny system płatności. 

W przypadku pytań, pozostajemy do Państwa dyspozycji pod numerem 602107137.
Mistyczna moc dzwonów

2020-03-23

Aktualności - RDUCH

„Żywych wzywam, Zmarłych opłakuję, Gromy kruszę”, czyli „Vivos voco, Mortuos plango, Fulgura frango” – ta sentencja od zawsze zapisywana była na dzwonach, oddając ich rolę w chrześcijańskiej kulturze. Jej przesłanie przekazują również we współczesnych dzwonach odlewnicy Pracowni Ludwisarskiej Jana Felczyńskiego w Przemyślu wraz ze współpracującą z nimi firmą Rduch Bells & Clocks w Czernicy k. Rybnika.

 

– Inskrypcja znajdująca się na wielu dzwonach bijących w naszych świątyniach nabiera dzisiaj zupełnie innego znaczenia. W obliczu pandemii koronawirusa, zamkniętych kościołów, ludzie czują się zagubieni i zdezorientowani. Powinniśmy więc na nowo odkryć znaczenie i moc naszych dzwonów – podkreśla Piotr Olszewski z Pracowni Ludwisarskiej Jana Felczyńskiego w Przemyślu.

 

Niegdyś wsłuchując się w dzwony, jak w głos Bożej Opatrzności, przypisywano im mistyczną moc. Panowało przekonanie, że dźwięk dzwonu chroni przed wszelkiego rodzaju złem także kataklizmami. – W dawnych czasach w obliczu zagrożeń takich, jak: wojny, epidemie, burze ludzie dzwonili dzwonami, gorliwie się przy tym modląc – mówi Grzegorz Klyszcz, właściciel firmy Rduch Bells & Clocks.

 

– Od wielu pokoleń zajmujemy się tworzeniem, montażem i konserwacją dzwonów – niezwykłych instrumentów. Leży nam na sercu dobro kościoła, ludzi i ojczyzny. Dlatego zachęcamy proboszczów, aby jak najczęściej używali swoich dzwonów. I to nie tylko przed zwykłymi porami nabożeństw. Ponieważ w każdym momencie, kiedy wybrzmi dzwon, parafianie będą mogli również przez modlitwę złączyć się duchowo ze swoim kościołem i duszpasterzami – zachęcają Piotr Olszewski i Grzegorz Klyszcz.
 

 

Czy wiesz, że....

Nasza firma dostąpiła zaszczytu montażu nowego dzwonu "św. Jan Paweł II" w Królewskiej Katedrze na Wawelu.

 

Nowości w galerii...

Aktualności - RDUCHAktualności - RDUCHAktualności - RDUCHAktualności - RDUCHAktualności - RDUCHAktualności - RDUCH