plskhrende
Wyświetlono rezultaty 81-81 z 81.

Narodziny dzwonu św. Jan Paweł II dla Katedry Wawelskiej

2014-04-05

Narodziny dzwonu św. Jan Paweł II dla Katedry Wawelskiej

 

Z ogromną radością informujemy, iż 4 kwietnia 2014 roku o godzinie 15.00 w Pracowni Ludwisarskiej Jana Felczyńskiego narodził się dzwon o imieniu św. Jan Paweł II dla Królewskiej Katedry na Wawelu. Dzwon o wadze 500 kg i tonie uderzeniowym a/1 został ufundowany staraniem Kapituły Wawelskiej pod przewodnictwem księdza proboszcza Zdzisława Sochackiego. Dołączy on do pozostałych wielkich dzwonów Wieży Srebrnych Dzwonów, między innymi do Hermana z 1271 roku. Zostanie zawieszony w miejscu, które czekało na ten moment  pięćset lat...


W dzwon wtopiono podarowany przez J.E. ks. kardynała Stanisława Dziwisza złoty medal wybity na pamiątkę 50-lecia kapłaństwa Karola Wojtyły. 

 

Na uroczystość narodzin dzwonu przybyli liczni goście - między innymi proboszcz Katedry Królewskiej na Wawelu Zdzisław Sochacki, Szef Dzwonników Wawelskich Pan Andrzej Bochniak. 

Firma RDUCH zajmie się stroną techniczną uruchomienia dzwonu. Wykonane zostanie dębowe zawieszenie dzwonu, kute serce oraz automatyka MT-4. Dzwon zostanie przywieziony do Katedry w Wielką Środę, a poświęcenie nastąpi o 9.45 w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego.
 

 

Czy wiesz, że....

Nasza firma dostąpiła zaszczytu montażu nowego dzwonu "św. Jan Paweł II" w Królewskiej Katedrze na Wawelu.

 

Nowości w galerii...

Aktualności - RDUCHAktualności - RDUCHAktualności - RDUCHAktualności - RDUCHAktualności - RDUCHAktualności - RDUCH