plskhrende
Wyświetlono rezultaty 31-34 z 34.

Złoty Medal na Targach Sacroexpo 2014

2014-06-13

Złoty Medal na Targach Sacroexpo 2014

 

Podczas tegorocznej edycji Targów Sacroexpo projekt dzwonu Jan Paweł II dla Królewskiej Katedry na Wawelu został doceniony przez Komisję Targową. Firma RDUCH-Czernica oraz Pracownia Ludwisarska Jana Felczyńskiego z Przemyśla zostały nagrodzone złotym medalem Targów Kielce za połączenie kunsztu polskiego ludwisarstwa z nowatorskimi rozwiązaniami technologicznymi, w zakresie akustyki i automatyki dzwonów, za dostosowanie wielkości dzwonu i jego zawieszenia, w tzw. „Wieży Srebrnych Dzwonów” na Wawelu. 

Na targach stoisko naszych firm cieszyło się ogromnym zainteresowaniem – prezentowaliśmy dzwony w pięknych oprawach dębowych o pięknym zharmonizowanym dźwięku oraz najnowocześniejsze rozwiązania wieżowe w tym napędy dzwonów, automatyczne żaluzje czy przepiękne zegary. Otrzymaliśmy również wyróżnienie Targów Kielce za oryginalną i nowoczesną aranżację stoiska.
Montaż dzwonu w Królewskiej Katedrze na Wawelu

2014-05-14

montaż dzwonu "św. Jan Paweł II"

 

Dnia 13 maja 2014 roku w Królewskiej Katedrze na Wawelu, firma nasza dostąpiła zaszczytu montażu nowego dzwonu "św. Jan Paweł II".

 

Dzwon został przez nas wyposażony w specjalnie zaprojektowane dębowe jarzmo, nowatorskie serce z miękkiej, odkuwanej stali oraz napęd dzwonu MT-4 z funkcją softstartu. Miejsce w wieży srebrnych dzwonów czekało na ten moment ....500 lat.

 

Dzwon od najbliższej niedzieli 18.05.2014 (dzień urodzin Karola Wojtyły), będzie codziennie wzywał o 12.00 na modlitwę Anioł Pański. Dzwon posiada tonację a/1 i waży wraz z sercem 496 kg. Odlany został w Pracowni Ludwisarskiej Jana Felczyńskiego w Przemyślu.

 

Materiały medialne:

Polskie Radio>>

EKai>>

TVP>>
Dzwon św. Jan Paweł II już na Wawelu

2014-04-17

Dzwon św. Jan Paweł II

 

"Jan Paweł II jest prawdopodobnie najlepszym dzwonem w historii polskiego ludwisarstwa"

Petr Janda (Brno) - kampanolog

 

W Wielką Środę o 16.00 uroczyście, przy dźwiękach dzwonów z Srebrnej Wieży wjechał na Wawel długo oczekiwany dzwon św. Jan Paweł II. Wcześniej w siedzibie firmy Rduch w Czernicy przygotowane zostało specjalistyczne i nowatorskie okucie dębowe i i wykute w naszej kuźni serce ze specjalnego gatunku stali. Dzwon waży prawie pół tony i posiada tonację a/1. Czas wybrzmiewania dzwonu wynosi 70(!!!) sekund (dolna oktawa).Poświęcony zostanie w Niedzielę Wielkanocną o godzinie 9.45 przez Jego Eminencję ks. Stanisława Kardynała Dziwisza. Po około trzech tygodniach zostanie zawieszony na najwyższm miejscu w wieży Srebrnych Dzwonów, wyposażony przez nas w specjalne silniki napędowe i dzwonił będzie codziennie na modlitwę Anioł Pański. 

 

Dzwon św. Jan Paweł II narodził się w Pracowni Ludwisarskiej Jana Felczyńskiego w Przemyślu.Certyfikat jakości nadał wybitny kampanolog Petr Janda z Brna. Kiedy usłyszał głos nowego dzwonu aż zaniemówił.  - Jan Pawel II wam pomohl! - powiedział, dodając, że jest to prawdopodobnie najlepszy dzwon w historii polskiego ludwisarstwaNowy dzwon na Wawel dzwoni w tonacji a1 i wszystkie tony poboczne (hum,prime,tierce,quint,nominal) zostały perfekcyjnie zharmonizowane, co znajduje potwierdzenie w wydanej przez kampanologa opinii. Warto dodać, iż Pracownia Ludwisarska Jana Felczyńskiego jako jedyna w Polsce poddaje się badaniom kampanologicznym, stanowiącym o tym, iż ich dzwony są instrumentami muzycznymi. W Krakowie po raz pierwszy dzwon św. Jan Paweł II odezwał się właśnie w środę tuż przy pomniku Papieża Polaka, a  rozkołysał go sam proboszcz katedry ks. prałat Zdzisław Sochacki.

 

Więcej o dzwonie po narodzinach: Gość Niedzielny

Informacje o idei powstania dzwonu znajdziesz TUTAJ>>

Film z wjazdu dzwonu na Wzgórze Wawelskie TUTAJ>>
Narodziny dzwonu św. Jan Paweł II dla Katedry Wawelskiej

2014-04-05

Narodziny dzwonu św. Jan Paweł II dla Katedry Wawelskiej

 

Z ogromną radością informujemy, iż 4 kwietnia 2014 roku o godzinie 15.00 w Pracowni Ludwisarskiej Jana Felczyńskiego narodził się dzwon o imieniu św. Jan Paweł II dla Królewskiej Katedry na Wawelu. Dzwon o wadze 500 kg i tonie uderzeniowym a/1 został ufundowany staraniem Kapituły Wawelskiej pod przewodnictwem księdza proboszcza Zdzisława Sochackiego. Dołączy on do pozostałych wielkich dzwonów Wieży Srebrnych Dzwonów, między innymi do Hermana z 1271 roku. Zostanie zawieszony w miejscu, które czekało na ten moment  pięćset lat...


W dzwon wtopiono podarowany przez J.E. ks. kardynała Stanisława Dziwisza złoty medal wybity na pamiątkę 50-lecia kapłaństwa Karola Wojtyły. 

 

Na uroczystość narodzin dzwonu przybyli liczni goście - między innymi proboszcz Katedry Królewskiej na Wawelu Zdzisław Sochacki, Szef Dzwonników Wawelskich Pan Andrzej Bochniak. 

Firma RDUCH zajmie się stroną techniczną uruchomienia dzwonu. Wykonane zostanie dębowe zawieszenie dzwonu, kute serce oraz automatyka MT-4. Dzwon zostanie przywieziony do Katedry w Wielką Środę, a poświęcenie nastąpi o 9.45 w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego.
 

 

Czy wiesz, że....

Nasza firma dostąpiła zaszczytu montażu nowego dzwonu "św. Jan Paweł II" w Królewskiej Katedrze na Wawelu.

 

Nowości w galerii...

Aktualności - RDUCHAktualności - RDUCHAktualności - RDUCHAktualności - RDUCHAktualności - RDUCHAktualności - RDUCH