plskhrende
Wyświetlono rezultaty 1-10 z 103.

Święta Bożego Narodzenia

2023-12-24

Aktualności - RDUCHŻyczenia Świąteczne

Zdrowych, pełnych miłości i radości świąt Bożego Narodzenia oraz bliskości wszystkich, których kochacie życzy Zespół Rduch Bells&Clocks!
Współpraca z Politechniką Śląską

2023-12-16

Rduch Bells&Clocks odlewa dzwony!

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu, współpracy z Katedrą Odlewnictwa Politechniki Śląskiej oraz technologami odlewni przemysłowych powstały dzwony o wyjątkowych walorach akustycznych. Wykonane zostały ze staliwa, a więc materiału trwałego, a przy tym znacznie tańszego od brązu. Po raz pierwszy dzwon taki został zaprezentowany na Wystawa SacroExpo i od razu otrzymał nagrodę, budząc podziw komisji konkursowej i zwiedzających. Teraz zestaw „Gloria” trafił na pierwszą parafię. A jak brzmi o tym sami się przekonajcie.
Ukryty Dzwon

2023-12-11

Historia Pewnego Dzwonu

W naszym życiu nieustannie biją dzwony dlatego musimy przybliżyć Wam historie pewnego, który po 80 latach w ukryciu w końcu rozbrzmiał w bieszczadzkiej dolinie.

Najprawdopodobniej został on zakopany przez wiernych zamieszkujących Manów jeszcze przed II wojną światową w celu uratowania go przed okupantem.

Dzwon który był ukryty pod metrową warstwą ziemi i gruzu okazał się być w wyjątkowo dobrym stanie.

Waży 300kg a średnica czaszy wynosi 83cm. Jest bogato zdobiony a na relifie widnieją święci: Piotr, Paweł, Jakub i Józef.

Odlany został w słynnej ludwisarni braci Felczyńskich w Przemyślu, której profesjonalizm i perfekcje przekazywaną z pokolenia na pokolenie mamy okazję obserwować każdorazowo przy współpracy z Jan Felczyński

Była to skomplikowana operacja na której przeprowadzenie czekano 20 lat. Siły połączyły ze sobą służby konserwatorskie , przedstawiciele Gminy i Nadleśnictwa Komańcza oraz inicjatorzy przedsięwzięcia - pracownicy Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku, a cała akcja wydobywczą kierował były dyrektor tego muzeum oraz archeolog Jerzy Ginalski.

Pozostaje nam czekać, aż dzwon po renowacji znajdzie swoje docelowe miejsce.. całkiem możliwe, że będzie on cieszył oko w miejscowym skansenie.
Nowy blask dzwonów w Parafii Barlinek

2023-11-14

 

DZWONY W PARAFII BARLINEK

Kolejne historyczne dzwony odzyskały dawny swój blask. Tym razem w Parafii Barlinek. Dziękujemy ks. Proboszczowi za zaufanie i powierzenie tego odpowiedzialnego zadania naszemu zespołowi.
Renowacja zegara dla Sanktuarium w Podgórze

2023-10-09

Aktualności - RDUCH

 

ZEGAR JUŻ DOTARŁ DO SANKTUARIUM ŚWIĘTEGO JÓZEFA W KRAKOWIE

Jesteśmy niezwykle dumni, że ten wspaniały zegar wkrótce, po długiej przerwie ponownie zacznie odmierzać czas dla mieszkańców Podgórza i licznej rzeszy odwiedzających gości.
50-LECIE FIRMY

2023-09-23

PODRÓŻ W CZASIE DO POCZĄTKU ISTNIENIA NASZEJ FIRMY

Firma Rduch obchodzi w tym roku 50-lecie istnienia, z tej okazji posłuchajcie, co w 2006 roku o początkach działalności mówił założyciel firmy Antoni Rduch oraz Grzegorz Klyszcz, kontynuator firmy.
Wsparcie z nieba

2023-08-30

Aktualności - RDUCH

ŚWIĘTY JÓZEF NAM POMÓGŁ

"Jeszcze nigdy, przy żadnym z odlewów, 12 minut nie trwało tak długo… Napięcie, jakie przez ten czas towarzyszyło przemyskim ludwisarzom i odlewnikom rosło w miarę, jak 60 ton gorącego metalu, z prędkością 150 kg na sekundę spływało do glinianej formy największego dzwonu kołysanego na świecie „Vox Patris”." Przy tak dużym projekcie potrzebne było nam wsparcie.

Zapraszamy do lektury: https://www.swietyjozef.kalisz.pl/Aktualnosci/1351.html
Wizyta gości z Rumunii

2023-08-08

Aktualności - RDUCHNOWY PROJEKT W RUMUNII

Today we had the pleasure of receiving guests from Romania at our headquarters in Rydułtowy. The fruit will be an interesting project related to bells and tower clocks.

Dzisiaj mieliśmy przyjemność przyjmować gości z Rumunii w naszej siedzibie w Rydułtowy . Owocem będzie ciekawy projekt związany z dzwonami i zegarami wieżowymi.
Wizyta Ojców Redemptorystów z Santuario do Divino Pai Eterno

2023-08-04

Aktualności - RDUCH

 

ODWIEDZINY DUCHOWNYCH Z BRAZYLII

W siedzibie naszej firmy w Rydułtowy gościliśmy Ojców Redemptorystów z Santuario do Divino Pai Eterno - Trindade GO w Brazylii. Omawialiśmy szczegóły największego projektu dzwonowego w skali świata zrealizowanego z Jan Felczynski's Bell Foundry / Pracownia Ludwisarska Jana Felczyńskiego. Już wkrótce więcej informacji…
DZWONY GOTOWE DO PODRÓŻY NA BIAŁORUŚ

2023-08-01

 

DZWONY Z NIEMIECKIEGO KOŚCIOŁA JADĄ NA BIAŁORUŚ

Zautomatyzowaliśmy dzwony z zdesakralizowanego kościoła z Kiloni w Niemczech. Już jutro trafią na Białoruś.
 

 

Czy wiesz, że....

Od ponad 40 lat wykonujemy prace na rzecz Kościoła. Dzisiaj już drugie pokolenie kontynuuje tradycje rodzinne.

 

Nowości w galerii...

Aktualności - RDUCHAktualności - RDUCHAktualności - RDUCHAktualności - RDUCHAktualności - RDUCHAktualności - RDUCH