plskhrende
Wyświetlono rezultaty 1-10 z 109.

Nowa strona internetowa już wkrótce

2024-06-04

Nowa strona internetowa

Stale się rozwijamy dlatego nadszedł czas na zmiany. Pracujemy nad nową stroną - już wkrótce więcej informacji.

Pozdrawiamy,

Zespół RDUCH BELLS&CLOCKS
Pierwsza podróż na Filipiny

2024-05-14

Cofnijmy się razem do Manili

Projekty które realizujmy bardzo często wiążą się z ciekawymi, odległymi podróżami jak ta którą dziś powspominamy - przenieśmy się razem w czasie. Jest rok 2002 a my lecimy na Filipiny zahaczając miedzylądowanie w Dubaju - już z samolotu uderza nas bogactwo tego kraju, a po wyjściu z niego uderza nas klimat Bliskiego Wschodu - niesamowicie wysoka temperatura i wilgotność z którą nie potrafimy sobie poradzić. Następnego dnia jesteśmy już w stolicy Filipin - Manili. Tam również klimat nie rozpieszcza, przylatujemy po środku pory deszczowej, zalane ulice sprawiają, że 10 kilometrowa trasa z lotniska do hotelu zajmuje nam 3 godziny! To też 3 godziny refleksji nad kontrastami i podziałem społecznym oraz biedą niewyobrażalną w naszym 'świecie'.

Wypoczęci udajemy się zrobić rekonesans związany z projektem dla którego przyjechaliśmy tak daleko. Kościoły tutaj w ramach bezpieczeństwa otoczone są murem i strzeżone przez uzbrojonych strażników. Jest niedziela, dzięki czemu uczestnicząc w mszy mamy okazję poznać zwyczaje miejscowej ludności i tutaj zaskoczenie - w trakcie mszy rodzice wyciągają posiłki dla najmłodszych, kanapki, owoce, słodycze.. przez żołądek do Boga :) poza tym jednym odstępstem reszta nabożeństwa toczy się bardzo podobnie do tego co znamy.

Jak to bywa w większości projektów, nie zawsze jest tak jak byśmy chcieli i nie zawsze idzie zgodnie z planem.. To moment w którym widzimy odmienną specyfike pracy miejscowych do naszej ale również zyskujemy 2 dni wolnego i wykorzystujemy to na zwiedzanie. W okolicy hotelu znajduje się jeden z największych centrów handlowych na świecie - MegaMall. Żal byłoby nie wejść. Jest rok 2002 a tutaj tysiące sklepów, lodowisko, salony gier i kościół. Tak, kościół. Ludzie tutaj są bardzo religijni i nawet robiąc zakupy w niedziele nie odpuszczą odmówienia koronki do Bożego miłosierdzia. Podczas nabożeństw sklep pustoszeje a większość klientów udaje się właśnie do kościoła.

Drugi dzień rówież poświęcamy zakupom ale w innym miejscu, miejscowym tragowisku umiejscowionym w ogromej, wielopoziomowej hali. Obok stanowiska z telefonami komórkowymi znajdujemy najprawdziwsze, hodowlane perły. I to po nie tutaj dziś przyjechaliśmy. Filipińczycy słyną z hodowli pereł. Hodowane są one na specjalnych fermach na południu kraju. Biorąc pod uwagę czas trwania kształtowania masy perlowej (około 3 lat), kupujemy je na miejscu w bardzo okazyjnej cenie.

Nasz przyjazd wywołuje poruszenie wsród miejscowej Polonii - nie tylko ze względu na samo nasze przybycie ale również przez pryzmat tego czym się zajmujemy. Po kilkudniowym smakowaniu lokalnych potraw i przepysznych sosów w ktoych są one skąpane spędzamy wieczór wśród Polaków mieszkających na codzień w Manili zajadając bigos i popijąc piwkiem.

Po perturbacjach związanych z tempem pracy miejscowych w końcu dosłownie na ostatni moment udaje nam się zrobić to po co tutaj przylecieliśmy. Wynagrodzeniem za ostatni stres okazuje się wdzięczność i radość mieszkańców oraz uroczysta kolacja na którą zostajemy zaproszeni. Przyjeżdza po nas luksusowy samochód wysłany przez naszego gospodarza, jednego z ludzi na których zaproszenie się tam znaleźliśmy - Pana Antonio H. Ozaeta i dowozi do najwytworniejszej restauracji w Manili. Jedzenie egzotyczne, smaczne, w każdej z sal restauracji inne potrawy. Byłoby to cudowne zwieńczenie wyjazdu ale mamy szczęście i czeka na nas jeszcze jedna luksusowa niespodzianka - na lotnisku okazuje się, że klasa ekonomiczna jest cała zapełniona i musimy wracać klasą biznes. Nigdy nie byliśmy tak wypoczęci po podróży samolotem.
Projekt dla Parafii w Nowej Hucie

2024-04-10

Aktualności - RDUCH

Nowy projekt dla parafii w Nowej Hucie

Kolejny ciekawy projekt w portfolio Rduch Bells&Clocks. Tym razem dla parafii w Rudej Hucie dostarczyliśmy nowy dzwon z autorską ornamentyką wykonaną przez Adam Ujda . Dzwon dołączył harmonicznie do dwóch już instniejących. Technicy naszej firmy wykonali i zainstalowali cynkowaną konstrukcję wsporczą z systemem amortyzacji drgań, nowe oprzyrządowanie z kutymi sercami oraz automatykę. Powierzchnię starszych dzwonów poddano również subtelnej renowacji. Gratulujemy Parafianom i ks. Proboszczowi tak wspaniałej i efektownej inwestycji!
Dzwony – serce parafii

2024-04-04

Dzwony – serce parafii

źwięk dzwonów od wieków towarzyszy życiu religijnemu, wyznaczając rytm dnia i celebrując ważne wydarzenia. W Rduch Bells&Clocks rozumiemy znaczenie dzwonów dla parafii, dlatego dokładamy wszelkich starań, aby dostarczać produkty najwyższej jakości. Jakość na każdym etapie Od precyzyjnego wykonania dzwonów, poprzez dobór odpowiedniego oprzyrządowania, aż po zaawansowaną automatykę – dbamy o każdy szczegół, aby dźwięk dzwonów był nie tylko piękny i poruszający, ale również trwały przez długie lata. Całościowe podejście W Rduch Bells&Clocks nie skupiamy się jedynie na samych dzwonach. Projektujemy i budujemy również konstrukcje nośne, dzwonnice i wieże, zapewniając kompleksowe rozwiązania dopasowane do indywidualnych potrzeb parafii. Gwarancja doskonałego efektu Tylko holistyczne podejście, obejmujące wszystkie aspekty dzwonów i ich otoczenia, pozwala nam osiągnąć finalny efekt, który zachwyca i inspiruje. Zaufało nam już wiele parafii w Polsce i na świecie, doceniając nasze doświadczenie, dbałość o detale i bezkompromisowe podejście do jakości.
Polskie dzwony w Kamerunie

2024-03-24

Aktualności - RDUCH

Polskie dzwony w Kamerunie

Właśnie realizujemy niesamowity projekt - dzwony wraz z automatyką dla budującej się katedry w Bafoussam w Kamerunie ⛪
Dzwony zostały zamówione przez miejscowego Biskupa w @Odlewnia Dzwonów Braci Kruszewskich w Węgrowie , a naszej firmie powierzono wykonanie oprzyrządowania dzwonów wraz z automatyką i montaż w Kamerunie.
Dzwony dla Kamerunu to:
* 4 dzwony o imionach: Niepokalane Poczęcie NMP, św. Jan Paweł II, św. Piotr i św. Paweł
* Tony: fis’, ais’, cis’’, fis’’
* Średnice: od 55 cm do 111 cm
* Waga: od 100 kg do 800 kg
* Rok odlania: 2024
Co wyróżnia ten projekt?
* Dzwony będą zasilane energią słoneczną! Opracowaliśmy specjalny napęd, który jest całkowicie ekologiczny.
* To nasz pierwszy tak duży projekt w Afryce.
Jesteśmy dumni, że możemy dzielić się tym wyjątkowym projektem z Wami!
Dajcie znać w komentarzach, co o nim myślicie!
Nowy dzwon dla Parafii NMP Niepokalanie Poczętej w Goliszewie

2024-03-20

Nowy dzwon dla Parafii NMP Niepokalanie Poczętej w Goliszewie

Dla Parafii NMP Niepokalanie Poczętej w Goliszewie powstał dzwon w nowym średnio-ciężkim profilu Rduch Bells & Clocks. Ton tego dzwonu to c/2 a cechą wyróżniającą go spośród innych polskich dzwonów są zgrane alikwoty i fenomenalne wybrzmiewanie sięgające 80 sekund!
Święta Bożego Narodzenia

2023-12-24

Aktualności - RDUCHŻyczenia Świąteczne

Zdrowych, pełnych miłości i radości świąt Bożego Narodzenia oraz bliskości wszystkich, których kochacie życzy Zespół Rduch Bells&Clocks!
Współpraca z Politechniką Śląską

2023-12-16

Rduch Bells&Clocks odlewa dzwony!

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu, współpracy z Katedrą Odlewnictwa Politechniki Śląskiej oraz technologami odlewni przemysłowych powstały dzwony o wyjątkowych walorach akustycznych. Wykonane zostały ze staliwa, a więc materiału trwałego, a przy tym znacznie tańszego od brązu. Po raz pierwszy dzwon taki został zaprezentowany na Wystawa SacroExpo i od razu otrzymał nagrodę, budząc podziw komisji konkursowej i zwiedzających. Teraz zestaw „Gloria” trafił na pierwszą parafię. A jak brzmi o tym sami się przekonajcie.
Ukryty Dzwon

2023-12-11

Historia Pewnego Dzwonu

W naszym życiu nieustannie biją dzwony dlatego musimy przybliżyć Wam historie pewnego, który po 80 latach w ukryciu w końcu rozbrzmiał w bieszczadzkiej dolinie.

Najprawdopodobniej został on zakopany przez wiernych zamieszkujących Manów jeszcze przed II wojną światową w celu uratowania go przed okupantem.

Dzwon który był ukryty pod metrową warstwą ziemi i gruzu okazał się być w wyjątkowo dobrym stanie.

Waży 300kg a średnica czaszy wynosi 83cm. Jest bogato zdobiony a na relifie widnieją święci: Piotr, Paweł, Jakub i Józef.

Odlany został w słynnej ludwisarni braci Felczyńskich w Przemyślu, której profesjonalizm i perfekcje przekazywaną z pokolenia na pokolenie mamy okazję obserwować każdorazowo przy współpracy z Jan Felczyński

Była to skomplikowana operacja na której przeprowadzenie czekano 20 lat. Siły połączyły ze sobą służby konserwatorskie , przedstawiciele Gminy i Nadleśnictwa Komańcza oraz inicjatorzy przedsięwzięcia - pracownicy Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku, a cała akcja wydobywczą kierował były dyrektor tego muzeum oraz archeolog Jerzy Ginalski.

Pozostaje nam czekać, aż dzwon po renowacji znajdzie swoje docelowe miejsce.. całkiem możliwe, że będzie on cieszył oko w miejscowym skansenie.
Nowy blask dzwonów w Parafii Barlinek

2023-11-14

 

DZWONY W PARAFII BARLINEK

Kolejne historyczne dzwony odzyskały dawny swój blask. Tym razem w Parafii Barlinek. Dziękujemy ks. Proboszczowi za zaufanie i powierzenie tego odpowiedzialnego zadania naszemu zespołowi.
 

 

Czy wiesz, że....

Nasza firma dostąpiła zaszczytu montażu nowego dzwonu "św. Jan Paweł II" w Królewskiej Katedrze na Wawelu.

 

Nowości w galerii...

Aktualności - RDUCHAktualności - RDUCHAktualności - RDUCHAktualności - RDUCHAktualności - RDUCHAktualności - RDUCH