plskhrende
Wyświetlono rezultaty 91-100 z 103.

Replika Mieszka i Dobrawy w Pałacu Prezydenckim

2016-06-02

Replika Mieszka i Dobrawy w Pałacu Prezydenckim

 

 

1 czerwca (środa) Grzegorz Klyszcz z firmy Rduch Bells & Clocks wraz z Piotrem Olszewskim z Pracowni Ludwisarskiej Jana Felczyńskiego zostali zaproszeni do Pałacu Prezydenckiego na spotkanie z Panem Ministrem Wojciechem Kolarskim Podsekretarzem Stanu w Kancelarii Prezydenta RP. Podczas spotkania mieliśmy przyjemność wręczyć replikę dzwonu Mieszko i Dobrawa, która na stałe będzie się znajdowała w Pałacu.

W spotkaniu uczestniczyli również kapelan Prezydenta Andrzeja Dudy ks. Zbigniew Kras, dyrektor Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy, inicjator idei dzwonu Mieszka i Dobrawy Pan Profesor Andrzej Wyrwa wraz z Wójtem gminy Łubowo oraz ks. Krzysztof Woźniak.

Jesteśmy zaszczyceni, iż nasza firma po raz kolejny mogła współpracować przy tworzeniu tak wyjątkowego projektu, a replika dzwonu wraz z konstrukcją znalazły się w tak wyjątkowym miejscu jakim jest Pałac Prezydencki. Jest to dla nas ogromne wyróżnienie.

Pragniemy podziękować również Panu ministrowi za bardzo serdeczne przyjęcie.

 

Zapraszamy do oglądnięcia galerii zdjęć.
Uroczystość poświęcenia Dzwonu Miłosierdzia w sanktuarium w Krakowie - Łagiewnikach

2016-04-04

Aktualności - RDUCH

 

 

W niedzielę 3.04.2016 w sanktuarium w Krakowie-Łagiewnikach podczas obchodów Święta Miłosierdzia Bożego, Metropolita Krakowski Kardynał Stanisław Dziwisz poświęcił Dzwon Miłosierdzia.

Całą uroczystość transmitowała na żywo TVP.

Dziesiątki tysięcy wiernych oraz duchowieństwo, którzy uczestniczyli w tym wyjątkowym wydarzeniu okazali niesamowite zainteresowanie dzwonem z czego jesteśmy bardzo szczęśliwi.

Po poświęceniu, dzwon został przewieziony do Campus Misericordiae gdzie odbyły się uroczystości jego odsłonięcia.

Czujemy się zaszczyceni, że mogliśmy uczestniczyć w wykonaniu tego wyjątkowego dzwonu na Światowe Dni Młodzieży w Krakowie.

Zapraszamy do oglądnięcia pierwszych zdjęć z poświęcenia dzwonu.
Życzenia Świąteczne

2016-03-25

Zdrowych i spokojnych Świąt Wielkanocnych życzy Rduch Bells & Clocks
Dzwon Miłosierdzia - Światowe Dni Młodzieży

2016-02-22
Aktualności - RDUCH
Aktualności - RDUCH

Z nieukrywaną radością pragniemy poinformować, że firma Rduch Bells & Clocks będzie wykonawcą klasycznego zawieszenia, serca i automatyki niezwykłego dzwonu - Dzwonu Miłosierdzia.

 

Dzwon ważył będzie 500 kg i grał w tonacji a/1. Przyozdobiony będzie symbolami Światowych Dni Młodzieży, herbem papieża Franciszka, Kardynała Dziwisza oraz Jana Pawła II.

 

Uroczyste odsłonięcie dzwonu nastąpi 3 kwietnia 2016 w CAMPUS MISERICORDIAE, miejscu gdzie w lipcu odbywać się będą Światowe Dni Młodzieży.

 

Przekaże go osobiście J. E. ks. Kardynał Stanisław Dziwisz. Zabrzmi po raz pierwszy na przywitanie Ojca Świętego Franciszka podczas Światowych Dni Młodzieży.

 

Dzwon odlany zostanie w Pracowni Ludwisarskiej Jana Felczyńskiego w Przemyślu.

 

Dzięki zastosowanej w naszych firmach nowoczesnej technologii CAD 3D możemy zaprezentować wygląd dzwonu, osobiście zaaprobowany przez J.E. ks. Kardynała Stanisława Dziwisza oraz konstrukcję, zawieszenie i automatykę.

 

Wkrótce zaprezentujemy materiały z prac przygotowawczych tego niezwykłego przedsięwzięcia.
Dzwony Jubileuszowego Zestawu Roku Miłosierdzia

2015-12-08
Aktualności - RDUCH

 

Dnia 8.12.2015 roku w parafii p.w. św. Bartłomieja w Głogówku dzwony z "Jubileuszowego Zestawu Roku Miłosierdzia" uroczyście oznajmiły jego początek.

 

Pierwszego uruchomienia dokonał osobiście dokładnie o 16.40 J.Eksc. ks. Biskup Andrzej Czaja - Ordynariusz Diecezji Opolskiej.

Dzwony 2400kg (c1), 1200kg(e1), 700kg(g1), 500kg(a1), 290kg(c2), 220kg(d2) wraz z zabytkowym 260kg (cis2) tworzą przepiękny zharmonizowany instrument, będący największą realizacją w dziedzinie dzwonów w Polsce na przestrzeni ostatnich 15 lat. Odlane zostały w Pracowni Ludwisarskiej Jana Felczyńskiego w Przemyślu.

 

Rduch Bells & Clocks dokonała renowacji i wzmocnienia ponad 100-letniej konstrukcji dębowej, wykonała nową konstrukcję dębową dla dzwonów g1 i a1. Ponadto wykonano cynkowane jarzma, serca wykuto w kuźni z miękkiej stali ST3. Dzwony sterowane są z inteligentnej automatyki MT-3, zgodnej z DIN 4178, włączane z sterownika dotykowego UnI-Bell najnowszej generacji i za pomocą pilota.

 

Zabytkowy dzwon zostanie wyposażony w proste, dębowe jarzmo i serce wg standardu Rduch Clapper. W przyszłym roku zamontowane zostaną również żaluzje okienne z pełną automatyką.

 

» Zapraszamy do galerii zdjęć z tego wydarzenia.
Dzwon Mieszko i Dobrawa

2015-08-21

Aktualności - RDUCH

 

Rduch Bells&Clocks jest wykonawcą dębowej konstrukcji dzwonu Mieszko i Dobrawa odlanego w Pracowni ludwisarskiej Jana Felczyńskiego w Przemyślu z okazji przypadającej w przyszłym roku 1050 rocznicy chrztu Polski.

 

Konstrukcja i jarzmo dzwonu zostały wykonane według prawideł sztuki konserwatorskiej oraz normy DIN4178.

 

Serce wykuto w kuźni ze specjalnej miękkiej stali, nadającej dzwonowi najszlachetniejsze brzmienie.

 

Cała instalacja mieści się na terenie Muzeum Pierwszych Piastów, na wyspie w Ostrowie Lednickim.

 
Dzwon Katyński – pierwszy na świecie dzwon z „Przestrzeleniem”

2015-08-15

Aktualności - RDUCH

 

5 sierpnia 2015 roku firma Rduch Bells&Clocks przeprowadziła skomplikowaną operację montażu Dzwonu Katyńskiego o wadze 2000kg. Wykonawcą dzwonu jest Pracownia Ludwisarska Jana Felczyńskiego z Przemyśla.

 

Trudność operacji montażu polegała na podwieszeniu kolosa na 12 m konstrukcję z wykorzystaniem specjalistycznego olinowania przeciągniętego przez niewielki otwór w konstrukcji. Projekt instalacji autorstwa pana Jerzego Kaliny, głęboki w swojej wymowie i treści uniemożliwiał niestety prosty montaż. Udało nam się jednak sprostać temu wyzwaniu.

 

Dźwięk dzwonu wydobywany jest dzięki innowacyjnemu systemowi statycznego bicia dzwonu opracowanemu przez Rduch Bells&Clocks. Unikalną, na skalę światową cechą jest charakterystyczne i symboliczne przestrzelenie, nawiązujące do mordu polskich żołnierzy w Katyniu. Ku naszemu zaskoczeniu nie wpłynęło to zasadniczo na dźwięk dzwonu. Lekkie odchylenie jest tylko w tonach pobocznych, a sam dzwon brzmi pięknie w tonacji cis1.

 

Szata graficzna dzwonu została zaprojektowana przez światowej sławy artystę Pana Jerzego Kalinę. Na dzwonie znalazł się Orzeł II R.P. oraz treść Roty. Całość została pokryta czarno-ołowianą patyną postarzając dzwon i nadając mu niezwykły charakter.

 

Dzwon znajduje się na terenie Muzeum Wojska Polskiego w pobliżu Wisłostrady.

 

Cieszymy się że wspólnie z Pracownią Ludwisarską Jana Felczyńskiego z Przemyśla mieliśmy zaszczyt uczestniczyć w tak ważnym projekcie.

 

» Zapraszamy do galerii zdjęć z tego wydarzenia.
Złoty medal na Targach Sacroexpo 2015

2015-07-04

Aktualności - RDUCH

 

W dniach 22-24 czerwca odbyły się targi sakralne Sacroexpo 2015, na których wspólnie z Pracownią Ludwisarską Jana Felczyńskiego z Przemyśla prezentowaliśmy nasze produkty. Stoisko cieszyło się wielkim zainteresowaniem zwiedzających za co serdecznie dziękujemy. Wśród prezentowanych dzwonów można było zobaczyć po raz pierwszy dzwon Mieszko i Dobrawa, który został odlany dla upamiętnienia 1050. rocznicy Chrztu Polski. Dębową konstrukcję wsporczą wraz z jarzmem i sercem wykonała nasz firma. Oprócz dzwonu prezentowalimy najnowsze osiągnięcia w dziedzinie zegarów wieżowych, kurantów elektronicznych oraz nowatorski, diodowy wyświetlacz tekstów pieśni z białym tłem.

Dużym zainteresowaniem na stoisku ciszyło się również oświetlenie ledowe marki Toshiba, którego Rduch Bells & Clocks jest generalnym przedstawicielem w obiektach sakralnych.

Zachęcamy do obejrzenia galerii.
Rduch Bells & Clocks na światowej wystawie sakralnej w Vicenzy

2015-05-25

Aktualności - RDUCH

 

W dniach 18-21.04.2015 firma Rduch Bells & Clocks wraz z Pracownią Ludwisarską Jana Felczyńskiego z Przemyśla (Royal Bells) oraz liderem akustyki sakralnej w Niemczech Phoenix Prefessional Audio uczestniczyła w światowych targach sakralnych w Vicenzy we Włoszech.

Na stoisku firmy prezentowane były najnowsze rozwiązania firmy w dziedzinie automatyki dzwonów, zegarów wieżowych oraz systemów multimedialnych. Prezentowany był również wspaniały dzwon o wadze 1200kg i zharmonizowanej tonacji e1 przeznaczony dla parafii w Głogówku. Dzwon wzbudził podziw zwiedzających oraz włoskich kampanologów. Cieszymy się, że stoisko było bardzo licznie odwiedzane przez zwiedzających i potwierdziło pozycję naszych firm na rynku światowym.
Złoty Medal na Targach Sacroexpo 2014

2014-06-13

Złoty Medal na Targach Sacroexpo 2014

 

Podczas tegorocznej edycji Targów Sacroexpo projekt dzwonu Jan Paweł II dla Królewskiej Katedry na Wawelu został doceniony przez Komisję Targową. Firma RDUCH-Czernica oraz Pracownia Ludwisarska Jana Felczyńskiego z Przemyśla zostały nagrodzone złotym medalem Targów Kielce za połączenie kunsztu polskiego ludwisarstwa z nowatorskimi rozwiązaniami technologicznymi, w zakresie akustyki i automatyki dzwonów, za dostosowanie wielkości dzwonu i jego zawieszenia, w tzw. „Wieży Srebrnych Dzwonów” na Wawelu. 

Na targach stoisko naszych firm cieszyło się ogromnym zainteresowaniem – prezentowaliśmy dzwony w pięknych oprawach dębowych o pięknym zharmonizowanym dźwięku oraz najnowocześniejsze rozwiązania wieżowe w tym napędy dzwonów, automatyczne żaluzje czy przepiękne zegary. Otrzymaliśmy również wyróżnienie Targów Kielce za oryginalną i nowoczesną aranżację stoiska.
 

 

Czy wiesz, że....

Nasza firma dostąpiła zaszczytu montażu nowego dzwonu "św. Jan Paweł II" w Królewskiej Katedrze na Wawelu.

 

Nowości w galerii...

Aktualności - RDUCHAktualności - RDUCHAktualności - RDUCHAktualności - RDUCHAktualności - RDUCHAktualności - RDUCH